Bajka uczy, bawi i wychowuje

,,Wielkie wydarzenia w świeci małych ludzi” to tytuł bajki, którą 24 października obejrzeli uczniowie klas I-III. Wesoły i jednocześnie bardzo mocno nacechowany profilaktyką spektakl, uczył najmłodszych,  jak powinni zachować się  w różnych sytuacjach. Dzieciom przypomniano, jak należy ubrać się na wycieczkę do lasu, które grzyby trzeba zbierać oraz jak bezpiecznie zachować się na jezdni. Przedstawienie  przybliżyło również w zabawny sposób postać lekarza, którego dzieci nie  powinny  się bać.
Bajkowa scenografia, barwne i wymyślne kostiumy oraz liczne piosenki wciągały małych widzów w akcję przedstawienia, a jednocześnie uczyły właściwego postępowania i przestrzegały przed różnymi niebezpieczeństwami.

B. Miszczyk