Przegląd Inicjatyw Świętokrzyskiej Młodzieży

21 X 2016r. w Zespole Szkół w Pierzchnicy odbył się I Przegląd Inicjatyw Świętokrzyskiej  Młodzieży.  Zaprezentowano  projekt „Młodzi-Aktywni” realizowany przez Stowarzyszenie Kalejdoskop  i współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego.

Następnie przybyłe grupy młodzieży przedstawiały swoją działalność.

Były to:

• grupa nieformalna Kielce – inicjatywa „Wakacje bez prądu” ,
  • grupa Młodzieżowa Rada Miejska Wąchock – inicjatywa „Nasza działalność w Młodzieżowej Radzie Miejskiej”,
  • grupa Szkolny Teatr Profilaktyki  Gimnazjum im. Kard. St. Wyszyńskiego w Pierzchnicy – inicjatywa „Działalność Szkolnego Teatru Profilaktycznego”,
  • grupa młodzieży UMiG Suchedniów oraz Gimnazjum w Suchedniowie  – inicjatywa „Młodzieżowa Rada Suchedniów”,
  • grupa Regionalne Centrum Wolontariatu Kielce – inicjatywa „Działania Grupy Inicjatywnej Na Rzecz Powołania Młodzieżowej Rady Miasta w Kielcach”,
  • grupa nieformalna Gminna Biblioteka Publiczna w Pierzchnicy – inicjatywa „Czas na Nas”.

Uczestnicy mieli możliwość udziału w debacie Open Space „Aktywności Młodych”.

Zaprezentowano także występy  artystyczne  lokalnej grupy młodzieży.

Młodzież naszego gimnazjum należąca do Szkolnego Teatru Profilaktyki przedstawiła w formie prezentacji 13-letnią historię jego działalności. Natomiast w części artystycznej przygotowała przedstawienie składające się z  fragmentów  różnych występów Szkolnego Teatru Profilaktyki.

Uczniowie Szkolnego Teatru Profilaktycznego