Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz czwarty w Gminie Pierzchnica

15 stycznia 2017 r. po raz czwarty uczniowie  i nauczyciele Zespołu Szkół w Pierzchnicy włączyli  się w zbiórkę pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.Tym razem Orkiestra grała w myśl hasła ,,Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom’’

W naszej Gminie zaszczytną rolę Wolontariuszy wypełniało 16 uczniów i 8 nauczycieli, którzy przez całą niedzielę  przed i po każdej Mszy Świętej kwestowało w Pierzchnicy, Drugni i Skrzelczycach.
W tym roku z inicjatywy samorządu uczniowskiego w akację włączyły się wszystkie klasy szkoły podstawowej wraz z wychowawcami. Po raz drugi natomiast nasze szeregi zasiliły dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z opiekunami.  Mieszkańcy naszej gminy do zbiórki podeszli bardzo życzliwie. Dzięki ich hojności udało nam się zebrać kwotę 5546,68 zł. To aż o  2168,98zł więcej niż w roku poprzednim!

Serdeczne podziękowania należą się Wolontariuszom. To Oni nie zważając na mróz, poświęcając swój własny czas pokazali co to poświęcenie, ale i dobra zabawa. Ich uśmiechnięte buzie i energia były najlepszą zachętą dla hojności Darczyńców. Wymieńmy głównych bohaterów  25 finału WOŚP uczniów: Aleksandra Wacek, Kinga Ogłoza, Gabriel Witkowski, Sara Partyka,  Natalia Dziedzic, Stanisław Kamiński, Daniel Kamiński,  Małgorzata Stępień, Luiza Głąb, Julia Makuch, Weronika Makuch, Martyna Ogłoza, Jowita Piwowar, Anna Majkowska, Wiktoria Wysocka, Natalia Piwońska. Nad prawidłowym przebiegiem zbiórki czuwali  nauczyciele: Paulina Kalatura, Gertruda Majewska-Kapusta, Anna Makuch, Barbara Miszczyk, Edyta Nosol, Renata Piątek,  Katarzyna Powałka, Danuta Wacek, Agnieszka Wójcik.

Dziękujemy wszystkim, którzy wrzucali do puszek nawet najmniejsze kwoty. A szczególne podziękowania dla Wolontariuszy. Swoje zadanie wykonaliście znakomicie. Do zobaczenia za rok.

Koordynator Barbara Miszczyk