Święto Niepodległości w przedszkolu

11 listopada 1918 to bardzo ważna i szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

Pielęgnując tradycje polskie 10 listopada 2020 r. w Przedszkolu w Pierzchnicy obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem spotkań, które zgromadziły małych patriotów z naszego przedszkola było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.
W tym dniu przedszkolaki prezentowały w swoich oddziałach, wiersze i piosenki związane ze świętem naszej Ojczyzny. Oglądały film o polskich symbolach narodowych, wykonały flagi, godła i kotyliony. Tym samym słowem i piosenką oddali szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłości do Ojczyzny.
Tego dnia również wzięliśmy udział w akcji śpiewania hymnu. Dzieci wraz z Paniami  dokładnie o godz. 1111 wspólnie odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego” przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania Niepodległości.
Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci, gdyż była obchodzona w tak trudnych dla wszystkich dniach pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie.

Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków.

Agnieszka Kmiecik