99 rocznica Odzyskania Niepodległości

11 listopada to wyjątkowa data w najnowszej historii naszego kraju. Tego dnia obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, święto państwowe upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. W całym kraju odbywają się uroczystości, koncerty, parady i marsze. Jest to dzień, w którym manifestujemy nasz patriotyzm.

W naszej szkole również organizujemy coroczne występy, których celem jest pokazanie zarówno naszym uczniom, jak i społeczności lokalnej, jak ważny dla Polski był dzień 11 listopada 1918 r. Wysiłkiem ówcześnie żyjących, dziś cieszymy się wolnością w swoim własnym kraju.

Wydarzenia sprzed 99 lat upamiętniliśmy poruszającym montażem słowno muzycznym, na który składały sie deklamowane przez młodzież wiersze oraz piosenki. Na szczególną uwagę zasłużył szkolny chór, który wspaniale wykonał patriotyczne pieśni. Zgromadzeni na sali gimnastycznej uczniowie, zarówno ci starsi, jak i najmłodsi, z wielkim zaangażowaniem słuchali swoich kolegów.

Celem uroczystości takich jak dzisiejsza jest kształtowanie patriotycznych postaw wśród dzieci i młodzieży. Wszyscy pamiętamy, że wolność nie jest nam dana na zawsze. Dbajmy o nią i pielęgnujmy pamięć o przeszłych wydarzeniach, które są istotnym składnikiem naszej tożsamości narodowej.

T. Stolarczyk