Ach, cóż to był za dzień… – wyjazd klas piątych!

21 marca 2023r. klasy piąte wybrały się do Kielc, na kręgle i do kina. Celem wycieczki było: propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej oraz integracja zespołów klasowych.

Lekcja na kręgielni była wspaniałą rozrywką dla wszystkich, gra okazała się niezwykle wciągająca. Uczniowie świetnie sobie radzili, dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów dla swojej drużyny. Pobyt w kręgielni dostarczył wychowankom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej i zabawy.

Kolejno piątoklasiści obejrzeli szwedzkiej produkcji komedię romantyczną pt. „Głowa pełna ciebie”. Jest to ekranizacja książki pochodzącej z popularnej serii dla dzieci autorstwa Mansa Ghartona i Johana Unenge.

Fabuła filmu jest sztampowa, w szkole pojawia się nowy chłopiec – Adam, w swojej klasie poznaje Evę i wówczas wszystko się zmienia.  W życiu głównych bohaterów piętrzą się różne perypetie związane z nauką i relacjami z rówieśnikami oraz członkami rodziny. Do tego doszły nieznane im wcześniej uczucia. Emocje targają nastolatkami, którzy nie za bardzo wiedzą, co z tym wszystkim zrobić, bo przecież chłopcy są tacy niedojrzali, o czym świetnie wie Ewa i jej koleżanka.

Film prezentuje ważne dla młodych ludzi sprawy: akceptację, przyjaźń, pierwsze zauroczenia i życiowe niepowodzenia.

Naszym nastolatkom film przypadł do gustu  z uwagi na to, iż jest on odpowiedzią na pytania: Dlaczego miłość jest ważna w życiu człowieka? Jak wyrażać sympatię i szacunek wobec drugiej osoby?

                                                                                          Wychowawczynie klas piątych