Agresja nie daje poczucia wartości lecz je niszczy

W kwietniu odbyła się ogólnoszkolna akcja profilaktyczna pod hasłem: ,, Agresja nie daje poczucia wartości lecz je niszczy”.

W ramach akcji uczniowie klas IV – VII i oddziałów gimnazjalnych II wykonali :

–  plakaty , broszury tematycznie związane z akcją,

– prezentacje , gazetkę ścienną,

– zaprojektowali t – shirty będące wyraźnym sprzeciwem wobec wszelkim formom agresji i przemocy .

27.04.2018r. Szkolny Teatr Profilaktyczny przygotował przedstawienie pod hasłem : ,, Agresja i przemoc niczego nie rozwiązują!”

W scenkach :  ,, Szkolne paparazzi”,  ,, Kim on jest?”, ,, Co się stało z moim kontem?” ukazano różne formy cyberprzemocy , brutalne działania sprawców i ich oddziaływanie na psychikę ofiar oraz  ich życie. Wyraźnie podkreślono , że  przemoc w sieci potrafi być bardziej dotkliwa niż przemoc w realnym świecie.

W scence : ,, Hejt – to się w sieci nie mieści” oraz w piosenkach : ,, Nie hejtuję” , ,, Przytul hejtera”  zwrócono uwagę na  szkodliwość obraźliwych  i agresywnych komentarzy w sieci – hejtu i mowy nienawiści, a także zaprezentowano metody reagowania na te zjawiska.

Nie zabrakło też scenek dotyczących różnych form agresji w świecie realnym.  Podkreślono, że  słowem można bardzo skrzywdzić, że przezywanie i obmowa to także zachowania agresywne, że przemoc jest orężem ludzi słabych. Podczas apelu zarówno członkowie Szkolnego Teatru Profilaktycznego jak i społeczność szkolna wyrazili zdecydowany protest przeciwko różnym formom agresji i przemocy poprzez prezentowanie wcześniej zaprojektowanych t – shirtów.

Zastanów się zanim komuś wyrządzisz krzywdę! Traktuj innych tak jak sam chciałbyś być traktowany!  Nie zachowuj się biernie ani agresywnie, Nie manipuluj innymi!

Wszyscy mamy prawa – świadomość tego umożliwia nam rozumienie siebie nawzajem i szanowanie potrzeb innych.

                                                                                             Zespół Wychowawczo – Profilaktyczny