Andrzejki w Szkole Podstawowej

Andrzejki to bardzo popularny wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. To również specjalna okazja do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.

W ogóle nam nie przeszkadzał brak choćby jednego Andrzeja w naszej szkole. Impreza to impreza i żadne dodatkowe powody nie były nam potrzebne, by zorganizować tego dnia świetną zabawę. Klasy przystrojono pięknymi okolicznościowymi plakatami, stoliki, zazwyczaj pełne książek i zeszytów, zastawiono przekąskami i napojami. Szkolną aulę przyozdobiono, sprzęt nagłaśniający rozstawiono i zabawa mogła się zacząć.

Nie trzeba było nikogo do tańca zachęcać. Od samego początku nasi uczniowie dawali z siebie wszystko na parkiecie. Tańczyli, bawili się i wygłupiali. Nie zabrakło również wróżb, choć dyskoteka zdominowała to popołudnie.

Niestety wszystko co dobre kończy się szybko. Zabawa nasza dobiegła końca, rodzice już czekali, by zabrać swoje dzieci do domów. Nikt nie miał wątpliwości, że było to bardzo udane popołudnie. Do następnego razu!

T. S.