Andrzejki w Szkole Podstawowej

Andrzejki to bardzo popularny wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. To również specjalna okazja do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. W naszej szkole również postanowiliśmy taka imprezę zorganizować.

W ogóle nam nie przeszkadzał brak choćby jednego Andrzeja w naszej szkole. Impreza to impreza i żadne dodatkowe powody nie były nam potrzebne, by zorganizować tego dnia świetną zabawę. Klasy przystrojono pięknymi okolicznościowymi plakatami, stoliki, zazwyczaj pełne książek i zeszytów, zastawiono przekąskami i napojami. Korytarz przyozdobiono, sprzęt nagłaśniający rozstawiono i zabawa mogła się zacząć.

Nie trzeba było nikogo do tańca zachęcać. Od samego początku nasi uczniowie dawali z siebie wszystko na parkiecie. Tańczyli, bawili się i wygłupiali. Nie zabrakło również wróżb, choć dyskoteka zdominowała to popołudnie. Szczególną fantazją wykazały się klasy młodsze. Nasi uczniowie i uczennice bawili się poprzebierani za wróżki, księżniczki, superbohaterów i inne postacie.

Szybko upłynął czas na szkolnych andrzejkach. Teraz pozostaje nam tylko czekać na kolejną imprezę. A na pewno już wkrótce jakaś się odbędzie!

Tomasz Stolarczyk