Andrzejkowe wróżby przedszkolaków

„Hokus – Pokus, mary – dary,

Niech się spełnią andrzejkowe czary”

W poniedziałek 30.XI.2020r. w oddziałach przedszkolnych odbyły się tradycyjne Andrzejki. Były  „czarowania” i wróżby, a wśród nich te najpopularniejsze, jak:  „spacer bucików”, losowanie serduszek z imionami, wyszukiwanie atrybutów przyszłych zawodów i wiele innych . Dzieci uwielbiają  takie „magiczne” zabawy i chętnie się w nie angażują. Poza tym Andrzejki były  dla dzieci okazją, aby przebrać się w wymarzony strój. Były więc wróżki, pszczółki, motylki, a także policjanci ,  kowboje  i inne bajkowe postacie.  Atmosfera i wystrój sal sprzyjały magii tego dnia.  Wróżbom towarzyszyły pląsy i zabawy przy muzyce.  Rodzice zadbali o słodki poczęstunek . To był suuuuper dzień!!!! A wróżby – czy się spełnią? – jasne, że TAK.

Janina Karasińska