Apel profilaktyczny – Jak pozostać sobą w supermarkecie świata ?

Jak pozostać sobą w supermarkecie świata ? Pod takim hasłem Szkolny Teatr Profilaktyczny zaprosił społeczność uczniowską na chwile refleksji,  zastanowienia się  nad funkcjonowaniem w dzisiejszych, trudnych, pełnych chaosu czasach.

Tym razem przedstawienie ukazywało różne zagadnienia, problemy nie w formie tzw. scenek, ale słowem i piosenką. Zwrócono uwagę na smartfonowy styl życia , którego cechą charakterystyczną jest aparat telefoniczny niemalże przyrośnięty do ręki, na brak dystansu nie tylko do informacji i reklam, ale także do tzw. lansowania się na portalach społecznościowych, na uzależnianie poczucia własnej wartości od liczby lajków i udostępnień swoich postów, na postrzeganie lajków jako wyznacznika popularności  i miernika sympatii. Im więcej polubień , tym więcej osób nas ceni, szanuje, poważa…. Jednak i to może być złudzeniem.  Media – wybieram świadomie, korzystam bezpiecznie. Hejt – STOP!. Podkreślono : reaguj na hejting, bierność to jednocześnie współodpowiedzialność za cierpienia krzywdzonej osoby!.  Aktorzy zachęcili także społeczność szkolną do refleksji nad starym przysłowiem : ,, Nie szata zdobi człowieka”. Przypomniano, że wygląd jest sposobem na okazanie szacunku wobec osób, z którymi się spotykamy. Mój strój świadczy o mnie ! Ubranie to nie przebranie!. Nie zabrakło też przekazu na temat zdrowego stylu życia, zwrócono uwagę na kulinarne koszmarki czyli ,, jedzenie wysokoprzetworzone”, na aktywny tryb życia, na bycie jak najczęściej w świecie realnym. Dużo uwagi poświęcono e – papierosom. Przedstawiono szkodliwość papierosów elektronicznych .

Pamiętaj zdrowie masz tylko jedno, a więc nie spal się na starcie!

 Głowa do góry , pokonuj trudności w świecie realnym,

 bądź w zgodzie ze sobą , miej silny kręgosłup moralny, pomagaj i bądź wsparciem dla innych!

                                                                                          Członkowie Szkolnego Teatru Profilaktycznego