Apel profilaktyczny „W życiu jak w tańcu każdy krok ma znaczenie”

Na zakończenie ogólnoszkolnej akcji profilaktycznej 8.12.2017r. odbył się apel  pod hasłem: ,,W życiu jak w tańcu każdy krok ma znaczenie” przygotowany przez Szkolny Teatr Profilaktyczny.

Podczas apelu wyraźnie zaznaczono, że każdy człowiek ma swoje wyjątkowe powołanie czy misję, której celem jest wypełnienie konkretnego zadania. Nikt nas w tym nie wyręczy ani nie zastąpi, tak jak nie dostaniemy szansy, aby drugi raz przeżyć swoje życie.

A zatem szanuj swoje życie bo masz je tylko jedno!  Nie daj się zniewolić!

Młodzież klas VI – VII i oddziałów gimnazjalnych przedstawiła scenkę ,, W sieci ”, w której pokazała zagrożenia wynikające z przebywania w świecie wirtualnym.

W scence ,, Kopciuch ‘’ uczniowie klas IV – V przedstawili negatywne skutki kolejnego uzależnienia , od nikotyny.

Przedstawiono także czynniki ryzyka spożywania, nadużywania i uzależnienia od alkoholu u dorastającej młodzieży oraz konsekwencji wynikających z tego problemu.

Podczas występu dzieci i młodzież wykazała także swoje możliwości wokalne w utworach:  ,,Piosenka antynarkotykowa”, ,, Zabiegani, uwikłani”, ,, Nałóg”, ,, Dłonie”.

Na zakończenie wystąpił zespół ,, Taktowne”, który został zaproszony na apel profilaktyczny.

Do  zespołu należą zarówno uczennice naszej szkoły jak i absolwentki.  Zespół  wykonał pantomimę przedstawiającą zagrożenia czyhające na dzieci i młodzież we współczesnym świecie.

Mamy nadzieję, iż udało nam się trafić do Was i uświadomić, że wszystko zależy od Was. Musicie trafnie pokierować Waszym życiem. Podążać jedną, właściwą drogą i z niej nie zbaczać. Nie szukajmy skrótów, ułatwień, ułatwieniem tym bez wątpienia są nałogi i przemoc. Aby uchronić siebie i innych należy zbudować silną podmiotowość oraz być świadomym swych potrzeb, umieć identyfikować dylematy wewnętrzne i nie bać się silnego „ja”. Drogą do sukcesu życiowego, a także do równowagi psychicznej jest dialog, otwarcie na drugą jednostkę oraz siebie, umiejętność przyjmowania porażek, wyciągania konstruktywnych wniosków, wytyczania celów.

Bądźmy sobą!     W życiu jak w tańcu każdy krok ma znaczenie!

Właściwie wykorzystajmy nasze życie: przecież mamy je tylko jedno!

Zespół Wychowawczo – Profilaktyczny