AUDYCJA  RADIOWA  Z  OKAZJI  ŚWIATOWEGO  DNIA  WALKI  Z  AIDS

1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia już od 1988 roku obchodzony jest jako  Światowy Dzień Walki z AIDS. Jest to bardzo ważna data, która integruje wiele działań związanych z profilaktyką HIV/AIDS, podejmowanych na całym świecie. Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i chorymi na AIDS oraz ich bliskimi jest Czerwona Kokardka.
W tym dniu uczniowie klas IV – VIII przygotowali dla społeczności naszej szkoły audycję radiową , w której przedstawili różnice między HIV i AIDS, główne drogi, przez które można się zarazić wirusem HIV. Zwrócili  także uwagę  w jaki sposób wirus ten nie może przedostać się do organizmu. Ponadto omówiono stadia rozwoju zakażenia wirusem HIV oraz objawy choroby AIDS.  Wykonana została gazetka ścienna.


ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA AUDYCJI

Uczniowie klas IV – VIII