Badminton – sport dla wszystkich

W piątek 25 listopada w ramach obchodów Świętokrzyskiego Dnia Badmintona w sali gimnastycznej odbyła się impreza sportowa „Badminton – sport dla wszystkich”.Spotkanie  miało na celu integrację społeczności lokalnej i promocję aktywności fizycznej wśród gimnazjalistów i mieszkańców Pierzchnicy, poprzez przeprowadzenie otwartego, grupowego treningu badmintona oraz rodzinnego turnieju gier podwójnych. Zajęcia skierowane były do młodzieży szkolnej oraz członków ich rodzin.  Badminton, to dyscyplina sportu niezbyt u nas rozpowszechniona, dlatego chcieliśmy przybliżyć rodzinom  tę grę, którą uprawiamy na zajęciach SKS. W turnieju uczestniczyło 10 par, które w miłej, sportowej atmosferze rozgrywały ze sobą mecze zgodnie z przepisami PZBad, do dwóch wygranych setów. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwały Emilka Nowak, Sara Partyka, Oliwia Błaszczyk, Klaudia Kwiecień, Joanna Strąk i Natalia Rusiecka. I miejsce zajęła Karolina Miszczyk z siostrą Darią, II miejsce Gabrysia Wicha z mamą, III miejsce Natalia Wojnowska z tatą. Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy i medale oraz zwycięska para puchar. W rozgrywkach i treningu brali także udział: Aleksandra Kułagowska z siostrą Anetą, Aleksandra Ławik z mamą, Julia Markiewicz z mamą, Justyna Dudkiewicz z bratem, Kinga Ogłoza z mamą, Oliwia Jurek z mamą i Julia Zajączkowska z mamą. Wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za wielkie zaangażowanie w rozgrywane mecze i gratulujemy dobrej kondycji fizycznej, którą musieli się wykazać.

M. Drapejkowska