Bal karnawałowy przedszkolaków

„W karnawale, w karnawale
zawsze idziemy na bale.
Każde dziecko duże małe,
lubi bale w karnawale.
Można zmienić się w królewnę,
w królewicza można też,
są cyganki, wróżki, żabki,
jest i batman, jest i jeż.”

Karnawał to wyjątkowy czas dla naszych milusińskich. W tym czasie zawsze  w przedszkolu dzieci czekają  na dzień niezwykły, na bal karnawałowy – bal przebierańców.

W naszym przedszkolu także odbył się taki bal. 5 lutego 2015r. na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Pierzchnicy został przygotowany „Bal karnawałowy” dla dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Sala balowa przystrojona była balonami, serpentyną oraz kolorowymi plakatami wykonanymi przez starszych kolegów. Wyjątkowy wystrój od razu wprowadził dzieci w atmosferę zachęcającą do zabawy, do której zaprosiła wszystkich na wstępie Pani Dyrektor Bożena Petrus oraz prowadzący bal Pan Emil. Wszyscy przy dźwiękach znanych przebojów tj. „Bałkanica”, „Gangnam Style”, „Kaczuchy”, „Ona tańczy dla mnie” bawili się wesoło. Najmłodsi mieli możliwość wspólnego potańczenia i pośpiewania pod okiem swoich wychowawczyń. Muzyka płynaca z głośników inspirowała dzieci do szalonej zabawy. Pełni pozytywnej energii pląsali w parach, kole oraz korowodach. Z uśmiechem na ustach śpiewali teksty słysznych hitów, skacząc i klaszcząc z radości. Przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały wymyślne stroje.  W tym roku gościliśmy przepiękne księżniczki,  wesołe biedroneczki, różnych superbohaterów  i wszelakie bajkowe postacie.Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc  z wielką ochotą we wspólnej zabawie. Wesoła muzyka pana Emila oraz Myszka Miki i Minnie wciągnęły do tańca każdego przedszkolaka oraz rodziców i przybyłych gości.W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się słodką przekąską i napić soczku, jak również zrobić pamiątkową fotkę. Słodkości przygotowane przez rodziców, regenerowały siły uczestników zabawy.

Szkoda, że następny bal dopiero za rok…

A. Kmiecik