Betlejemskie Światełko Pokoju

Betlejemskie Światło Pokoju w niedzielę 14 grudnia dotarło do Kielc. Związek Harcerstwa Polskiego uczestniczy w betlejemskiej sztafecie od 1991 r., tym razem wydarzeniu towarzyszą słowa „Pokój jest w nas”.
Ogień Betlejemski ma dotrzeć do rąk parlamentarzystów, władz samorządowych, mediów, instytucji i wszystkich pozostałych mieszkańców z każdego zakątka Polski.  Ze Słowacji światełko przywieźli harcerze z Chorągwi Kieleckiej ZHP. W kościele świętego Maksymiliana Kolbe ogień został przekazany przez ordynariusza diecezji kieleckiej – biskupa Jana Piotrowskiego, delegacjom ze świętokrzyskich hufców. Harcerki z 44 Drużyny Starszoharcerskiej również brały udział w tych uroczystościach. W poniedziałek rano delegacja harcerek przekazała światełko pani dyrektor Bożenie Petrus oraz panu wójtowi Stanisławowi Strąk. Betlejemskie Światło Pokoju parafianie z Pierzchnicy będą mogli odebrać po mszy świętej o godzinie 10 w najbliższą niedzielę.

„Światło daje ciepło, a wigilia daje klimat spotkania z człowiekiem. Nie ma prawdziwego spotkania z Bogiem, jeśli nie prowadzi ono przez człowieka. Życzę wszystkim, żeby to światło było zapowiedzią lepszych dni” – mówił bp Jan Piotrowski. I do tych życzeń przyłączają się uczniowie Zespołu Szkół w Pierzchnicy.

M. Drapejkowska

DSCN2590 (600x800) DSCN2588 (800x600) DSCN2586 (800x600)