Betlejemskie Światło Pokoju

Już po raz 27 do Polski dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. Akcja ta zapoczątkowana w Austrii w 1986 r., a od 1991 r. realizowana jest w polskiej rzeczywistości przez harcerzy ZHP. Jest to płomień odebrany z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, który jest przekazywany w formie sztafety do kolejnych Państw. W tym roku hasłem przewodnim akcji jest „Światło, które łączy” – skauci mają nadzieję, że przekazując symboliczny płomień i dzieląc się nim udowodnią, że dzielenie się nic nie kosztuje. „Podzielone” światło jest w stanie rozproszyć ciemności i wypełnić całe pomieszczenie nowym blaskiem bijącym już nie tylko od jednej, ale od wielu świec łącząc wszystkich ludzi bez względu na pochodzenie, rasę czy wyznanie.

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju odbyło się pod przewodnictwem księdza Biskupa Jana Piotrowskiego, w niedzielę 16 grudnia o godzinie 18.00 w parafii św. Kazimierza w Bilczy. Zuchy i harcerze z Pierzchnicy uczestniczyli w tych uroczystościach, a następnego dnia przekazali Światło Pokoju pani dyrektor Bożenie Petrus i wójtowi gminy Pierzchnica panu Stanisławowi Strąkowi. W najbliższą niedzielę 23 grudnia o godzinie 10 nastąpi uroczyste przekazanie płomienia parafianom podczas mszy świętej, na które serdecznie wszystkich zapraszamy.

Zuchy i harcerze z Pierzchnicy