Bezpieczeństwo w czasie ferii

15 stycznia uczniowie gimnazjum spotkali się po raz kolejny z  przedstawicielem komisariatu w Morawicy starszym sierżantem, a zarazem dzielnicowym panem Piotrem Skuzą.

Głównym celem spotkania było bezpieczeństwo  podczas ferii zimowych.

W czasie spotkania funkcjonariusz mówił o niebezpieczeństwie zjazdów sankami w pobliżu dróg, dobitnie przestrzegał przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne. Pan policjant kilkukrotnie prosił  zebraną młodzież o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po drogach publicznych po zmroku, przekonywał jak noszenie odblasków wpływa na poprawę naszego bezpieczeństwa.

Następnie policjant przypomniał o zagrożeniach jakie czyhają na nas jako użytkownikach sieci, w tym popularnych portalach społecznościowych.

Przypomniał o zagrożeniach związanych z zawieraniem ryzykownych znajomości w sieci.

Policjant zachęcał nas by czas ferii poświęcić na spotkania i rozmowy w realu oraz wykorzystać uroki śnieżnej pory.

Funkcjonariusz mówił iż czas ferii to okres w którym także należy pamiętać o zagrożeniach i konsekwencjach jakie niesie ze sobą sięganie po różnego rodzaju środki uzależniające (papierosy, alkohol, narkotyki, dopalacze czy inne niebezpieczne substancje)

Na zakończenie spotkania pan Skuza życzył nam wspaniałych bezpiecznych ferii zimowych, oraz tego by w wypoczynku i zabawie towarzyszyli nam przyjaciele oraz zdrowy rozsądek.

Do życzeń dołączyła się obecna na spotkaniu  pani vice dyrektor Teresa Gwadowska.

Uczniowie klas III