Bezpieczeństwo w internecie dla rodziców

Drodzy Rodzice,

Wasze dzieci w wyniku „edukacji kryzysowej”, są poniekąd zmuszone do przebywania dłużej przed komputerem w celu odrobienia zadań domowych.  Dodatkowo #zostańwdomu nie sprzyja  kwarantannie od telefonu, a tym samym od @sieci. Tym bardziej teraz w tych okolicznościach muszą być Państwo jeszcze bardziej uważni na zagrożenia jakie niesie dla młodego człowieka zbyt nadmierne korzystanie z internetu. Nie chciałabym Państwa zanudzać i wysyłać tomy opracowań z tego zakresu. Dlatego poniżej to co najważniejsze oraz poradnik dla rodzie w formie filmu zachęcam do obejrzenia.

Rodzicu,

1. Ustal z dzieckiem zasady korzystania z internetu.

2. Udostępniaj dziecku jedynie pozytywne i bezpieczne treści.

3. Rozmawiaj z dzieckiem o jego doświadczeniach w sieci.

4. Skonfiguruj ustawienia bezpieczeństwa w urządzeniu.

5. Zainstaluj program do kontroli rodzicielskiej.

A tu film:

Jak chronić dziecko w Internecie: https://www.youtube.com/watch?v=hXYqp0H5VOU

Dodatkowo polecam stronę http://www.dzieckowsieci.pl. Tam można znaleźć wiele ciekawych informacji, a dla dzieci www.sieciaki.pl

K. Bulanowska