Bezpieczne wakacje – spotkanie przedszkolaków z panią pielęgniarką

Dnia 20.06.2016r. przedszkolaki gościły pielęgniarkę panią Ewę Kubat.  To przedwakacyjne  spotkanie miało na celu dać dzieciom wiedzę, jak się chronić przed różnymi, letnimi niebezpieczeństwami. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się między innymi: jak opatrzyć ranę, jak wykonać opatrunek, co zrobić gdy się zachłyśniemy pokarmem lub płynem lub gdy użądli  nas osa bądź pszczoła. Pani Ewa zwróciła szczególną uwagę dzieci na  ochronę ciała przed słońcem . Zachęciła je do aktywnego spędzania czasu wolnego. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom również o tym, jak należy dbać o higienę osobistą, o konieczności mycia owoców i warzyw przed zjedzeniem i mycia rąk po zabawie z kotem lub psem. Ciekawe spotkanie wzbogaciło wiedzę dzieci dotyczącą bezpiecznych wakacji, dbałości o zdrowie własne i innych.

Pod koniec spotkania pani pielęgniarka zadała kilka pytań zebranym przedszkolakom. Dzieci udzielając odpowiedzi na pytania gościa, wykazały się  dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji. Pani pielęgniarka również chętnie odpowiadała na wszystkie pytania przedszkolaków i cieszyła się, że jest tak duże zainteresowanie tematem, który przygotowała. Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające dla małych słuchaczy.

Na zakończenie w ramach podziękowania dzieci wręczyły pani pielęgniarce bukiet fiołków. Serdecznie dziękujemy pani Ewie za przybycie, mile spędzony czas, za podzielenie się swoją wiedzą, a przede wszystkim za cierpliwość i dobre rady na nadchodzące wakacje.

Agnieszka Kmiecik