Bombkowa wycieczka

12 listopada  2016 r. uczniowie klas drugich  pod opieką Pań: B. Miszczyk, M. Ksel, G. Majewskiej – Kapusty i A. Stradomskiej uczestniczyli w wycieczce do Fabryki Bombek w Nowej Dębie.Celem  wyjazdu było obejrzenie bombkowych eksponatów w jedynym na świecie Muzeum Bombki Choinkowej oraz poznanie procesu ich powstawania.
Po wejściu do fabryki zaskoczone dzieci  zobaczyły olbrzymią hale pełną  szklanych ozdób świątecznych. Ciekawostką była ekspozycja choinek w różnych stylach np. amerykańskim, wiktoriańskim, norweskim, francuskim i  staropolskim. Pan przewodnik oprowadził wycieczkę po świątecznej ekspozycji, a następnie zaprosił na specjalny pokaz. Uczniowie poznali proces powstawania bombek. Zobaczyli, jak wydmuchiwane są szklane kulki oraz jak powstają bombki w różnych kształtach. Podziwiali różne sposoby ich zdobienia.
Aby się przekonać, że to faktycznie trudna i precyzyjna praca, dzieci wzięły udział w warsztatach,  podczas których  ozdabiały bombki według własnych pomysłów i upodobań.  Wykonane  ozdoby dzieci  przekazały do wysuszenia, a  sami ruszyli na zakupy w sklepie firmowym. Wszystkie oferowane tam ozdoby wyglądały fantastycznie, a dzieciom trudno było wybrać spośród nich te najładniejsze. Po długim namyśle zakupiły bombki różnej wielkości, w kształcie kul, samochodzików, piłek, bałwanków, babeczek i innych. Na koniec wizyty  każdy  uczeń otrzymał bombkę  ozdobioną  przez siebie oraz  zakupił  bombkę, niespodziankę  z imionami  swoich rodziców.
Przywiezione bombki będą z pewnością niezwykłą ozdobą świątecznych choinek w domu rodzinnym uczniów.

Barbara Miszczyk