Cała Polska Programuje – zadanie dziesiąte

,, DEBUGOWANIE CZYLI BŁĘDY SĄ OK” – zadanie 10

Ostatnie zadanie konkursu „Cała Polska Programuje” w ramach Code Week już za nami! Wykonaliśmy wspólnie 10 zadań konkursu.  Gratulacje dla każdego ucznia naszej szkoły! Dziś uczniowie dowiedzieli się, że dorośli programiści tworzą czasem bardzo długie
i skomplikowane kody. Zdarza się, że po uruchomieniu programu, okazuje się, że nie działa tak jak powinien, że w którymś miejscu znajduje się błąd.
Proces wyszukiwania, a następnie naprawiania tych błędów nazywamy debugowaniem.
Jest to często trudny i pracochłonny, ale bardzo ważny proces.
Uczniowie klas 2b i 3b  dokonali analizy podanego kodu –  do sytuacji przedstawionej na planszy.  Sprawdzili, czy dzięki niemu uda się  Czerwonemu Kapturkowi  dotrzeć na domu babci. Niestety w kodzie pojawił się błąd, który po kilku minutach zastanowienia, został poprawiony i zapisany. Zadanie dzieci wykonały nie tylko na przygotowanej planszy.
W klasie 3b w rolę  Kapturka wcieliła się Emilka, która poruszając się po planszy  wg. wydawanych komend znacznie ułatwiła  zapisanie poprawnego kodu.

                                                                                                                             Barbara Miszczyk