Cała Polska Programuje – zadanie piąte

,,Kubeczki od A do Z’’- zadanie 5

Uczniowie klas I-III w akcji.
Młodsi uczniowie zaczynali od ustawienia różnokolorowych wież z  5 kubków.
Następnie przekładali kubki z jednej wieży na drugą, aż do momentu osiągnięcia 5 jednokolorowych wież.
Klasy drugie trzy razy rzucały  kostką, sumowały wyniki i budowały wieżę z tylu kubków ile wskazała suma rzutów. Budowali również  wg. wzoru  i własnego pomysłu.

Klasy trzecie miały zadania troszeczkę utrudnione.  Najpierw musieli wykonać obliczenia  (kolejność wykonywania działań – mnożenie i dodawanie) i dopiero z wyniku – liczby kubków ułożyć wieżę. Pracowali w grupach, motywacja ogromna, żeby dobrze i szybo obliczyć działania i dopiero zbudować wieże.
Zabawy z kubeczkami to  dla dzieci  ciekawe   i urozmaicające  przerwy międzylekcyjne doświadczenie.

Wychowawcy klas I-III