Cała Polska Programuje – zadanie pierwsze

ZADANIE PIERWSZE  WYKONANE!

To już dziś startuje wyzwanie – konkurs #CałaPolskaProgramuje realizowane w ramach CodeWeek z Uczymy dzieci programować.
Przed przystąpieniem do wykonania pierwszego zadania  ,,Zaprogramuj zdrowie’’  podczas dyskusji  dzieci z klasy 3b przypomniały  najważniejsze  czynniki wpływające na nasze zdrowie.
Wymieniały  jakie zachowania sprzyjają zdrowiu, a które są zagrożeniem dla naszego zdrowia. Zastanawiali  się, jak powinien wyglądać „zdrowy dzień”. Jakie działania należy w nim uwzględnić, jakie nawyki warto wprowadzić.
Po prezentacji i omówieniu  krążków z grafikami  uczniowie grupowali je na zdrowe
i niesprzyjające zdrowiu,  i codziennej aktywności.
Następnie na macie ułożyli kod, w którym kolejnymi komendami były działania/aktywności pozytywnie wpływające na zdrowie każdego człowieka.

Barbara Miszczyk