„Detektyw i przyjaciele” – spektakl dla najmłodszych i trochę większych

W dniu 1 lutego 2019r. dzieci z oddziałów przedszkolnych obejrzały, w sali Kongresowej Hotelu Exbud w Kielcach,  spektakl „Detektyw i przyjaciele” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Detektyw Pozytywka to sympatyczny pasjonat rozwiązywania  nawet najtrudniejszych zagadek, w czym   pomagają mu dzieci – widzowie. Jedyną bronią  detektywa do obrony własnej, jest najeżony kolcami kaktus, który wielokrotnie uratował go z opresji. Wątki „kryminalne”  w spektaklu dotyczyły różnych spraw codziennego życia, a jedną z nich był „zaginiony” czas.  Czas, którym nie potrafimy we właściwy  sposób „gospodarować”, podejmując  wiele spraw naraz. Dzięki przedstawieniu dzieci zrozumiały, że każdy dysponuje swoim czasem i tylko od nas zależy w jaki sposób go wykorzystujemy.

Wyjaśnianie zagadek uczy logicznego myślenie i formułowania wniosków. W odbiorze spektaklu pomogły dzieciom wspaniałe efekty świetlne i muzyczno – dźwiękowe, a przede wszystkim wspaniała gra aktorska  i umiejętność  wchodzenia w interakcje z dziećmi.

J. Karasińska