Diecezjalne Obchody Światowego Dnia Chorego

11 lutego 2020 r. wolontariusze oraz absolwenci naszej szkoły wzięli udział w Diecezjalnych obchodach 28. Światowego Dnia Chorego. Uroczystość miała miejsce w Domu Seniora im. Sue Ryder w Pierzchnicy.

O godzinie 11.00 odbyła się uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. W czasie homilii biskup zwrócił szczególną uwagę na aspekt cierpienia, a w szczególności na to, w jaki sposób doświadczenie cierpienia w naszym życiu wpływa na naszą relację z Bogiem.

Po Eucharystii oraz przemówieniach zaproszonych gości na scenie pojawili się wolontariusze oraz absolwenci naszej szkoły, by zaprezentować część artystyczną, do której przygotowali ich P. Piotr Makuch oraz P. Sylwia Bochenek. W niezwykle nastrojowy sposób poprzez wiersze i piosenki młodzież opowiedziała o chorobie, cierpieniu i Bogu w życiu człowieka.

Uroczystość przebiegła w podniosłej i miłej atmosferze.

                                                                                                                                                             M. Gaworek