Dni Matematyki

Jak wiemy, początek marca należy do Królowej Nauk – Matematyki. 12 marca obchodzimy Dzień Matematyki, 14 marca – Dzień Liczby Pi. W minionym czasie nie brakowało w naszej szkole spotkań z Królową. Zorganizowaliśmy Dni Matematyki, była to akcja skierowana do wszystkich! Nawet tych, a może przede wszystkim tych, którzy nie lubią matematyki. Zadania nie wymagały większej wiedzy matematycznej – wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Rozwiązywanie zadań miało sprawić przyjemność… I tak też było, co widać na załączonych zdjęciach. Dni Matematyki stworzyliśmy po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce tego przedmiotu. Udział w grach i zabawach matematycznych pokazał jasną stronę tej nauki… Przynajmniej mamy taką nadzieję!

Pasjonaci Matematyki