Dzieci poznają zawód stomatologa

W naszej szkole od kilku lat realizujemy „Program doradztwa zawodowego”, którego głównym celem jest  zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami, które spotykają w najbliższymi otoczeniu, kształtowanie postawy pracy i motywacji do działania, pobudzanie   i rozwijanie zainteresowań dzieci oraz stymulowanie ich pro-zawodowych marzeń.                                                                                                                            7 czerwca III grupę oddziału przedszkolnego odwiedziła pani Aneta  Słopiecka stomatolog tutejszej szkoły,  wraz z panią asystent Anetą Marczakowską . Pani Aneta opowiedziała dzieciom na czym polega zawód stomatologa. Przedstawiła jak  dbać o zęby i higienę jamy ustnej, zaprezentowała dzieciom podstawowy zestaw diagnostyczny. Wyjaśniła, co zrobić, aby zęby pozostały jak najdłużej zdrowe, zwracając szczególną uwagę na wpływ cukru na zdrowie zębów oraz ucząc dzieci prawidłowego mycia zębów. Zaciekawione dzieci miały szansę na koniec spotkania pochwalić się zdobytą wiedzą. Wszystkim dzieciom Pani Aneta wręczyła kolorowankę.                                          To był mile i pożytecznie spędzony czas!

Katarzyna Powałka