Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

Dzwonią dzwony, dzwonią.
Wszystkim ogłaszają,
że dzisiaj Dziadkowie swoje święto mają.
My razem z dzwonkami, życzenia przesyłamy
Niechaj wszyscy  wiedzą.
My dziadków kochamy!Pod koniec stycznia uczniowie klas I, II i III ze swoimi wychowawczyniami zorganizowali uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście, kolejny raz nie zawiedli swoich wnuków  i licznie przybyli do szkoły.
Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny: recytowały wiersze, śpiewały piosenki, wystawiły przedstawienia i pokazały się w  tańcach ,,Maryneczka’’, ,,Kazaczok’’ i  ,.Zabawa z babcią i dziadkiem’’. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich brawami. Składając życzenia, dzieci wręczały kochanym babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki i laurki.
Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek przygotowany przez  rodziców. To były wyjątkowe dni, pełne uśmiechu, radości i dumy. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku, a szczęśliwe i rozpromienione twarze seniorów ukazały nam, jak ważne są takie uroczystości i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

                                                                                                                                           B. Miszczyk

Klasa 3a

Klasa 2a