Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu

„Jestem sobie mała wnusia,
Kocham Babcię i Dziadziusia…                                                                                                                                          Jestem sobie mały wnusiu                                                                                                                                                      Ciesz się Babciu i Dziadziusiu …”

Babcia i dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Nikt inny nie ma tyle cierpliwości, tyle zrozumienia i zwykłej ludzkiej życzliwości dla dużych i małych dzieci.

Wnuki to czują i wiedzą, dlatego jak co roku zaprosiły swoje babcie i swoich dziadków do przedszkola z okazji ich Święta. Chciały podziękować za ich ciepło    i dobroć, które otrzymują od Nich każdego dnia i wyrazić swoją miłość.

Każda grupa przygotowała występ dla Babć i Dziadków. Terminy spotkań były różne, dlatego  przez kilka dni na uroczystość do przedszkola bardzo licznie przybywali znakomici goście.

Wchodząc do sal podziwiali piękne dekoracje, które stanowiły tło występu artystycznego przedszkolaków. Seniorzy  z uśmiechem na twarzy, a niekiedy z łezką w oku podziwiali występy swoich wnucząt. Widać było narastającą w Nich radość i dumę podczas oglądania zaprezentowanego przez wnuczęta programu. Przedszkolaki śpiewały piosenki, recytowały wiersze, przedstawiały tańce i składały życzenia. Każda grupa za swój występ otrzymała gromkie brawa od najbliższych . Miło  było popatrzeć na szczęśliwe i uśmiechnięte dzieci , no i na kochające oczy dziadków zapatrzone w swoje wnuki.

Również  panie: dyrektor Bożena Petrus i wicedyrektor Teresa Gwadowska z zaciekawieniem obserwowały małych artystów, a po występach dziękowały dzieciom i składały życzenia znakomitym gościom.

Następnie dzieci obdarowały swoich bliskich własnoręcznie wykonanymi prezentami i obsypały ich gorącymi buziakami.
Uroczystość zakończyła się tradycyjnie słodkim poczęstunkiem dla miłych gości i dzieci. Filiżanka kawy czy herbaty i odrobina łakoci pozwoliły się wszystkim zrelaksować, a dziadkom spokojnie nacieszyć towarzystwem swych kochanych wnucząt.

Spotkania przebiegły w miłej i serdecznej atmosferze. Kolejny raz rodzice dzieci przedszkolnych pokazali, że można liczyć na ich pomoc i dobrą organizację.

Zaangażowanym rodzicom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i współpracę, dzięki której Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu połączył trzy pokolenia.

J. Czechowska