Dzień Babci i Dziadka

,,Wiwat Babunie, wiwat Dziadkowie śpiewamy,                                                                                                                      bo nasze Babcie, bo naszych Dziadków kochamy.                                                                                                                Niech się uśmiechną, niech będą zawsze szczęśliwi.                                                                                                      Dziś tu i w święta zdrowia, radości życzymy”.

W klasach I-III szkoły podstawowej  zapraszanie Babć i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar uroczystości szkolnych. Przez cały, ostatni tydzień stycznia,  gościliśmy babcie i dziadków naszych uczniów.

Zaproszeni goście, licznie obecni w poszczególnych klasach z dumą podziwiali wnuków, którzy z ogromnym zaangażowaniem przygotowywali się do uroczystości. Dzieci w różnych formach artystycznych wyrażali swoje uczucia, szacunek i obietnice. Z przejęciem recytowali wzruszające wiersze, śpiewali  piosenki, tańczyli, przedstawiali śmieszne scenki i inscenizacje. Ukochani dziadkowie oprócz życzeń obdarowywani byli własnoręcznie wykonanymi przez wnuków upominkami i kwiatami, a słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców był okazją do rozmów i wspomnień.

Wspaniała atmosfera przyczyniła się do umacniania jeszcze większej więzi rodzinnej. Dziadkowie i babcie uśmiechem, całusami, często z łezką w oku  i brawami dziękowali swoim ukochanym wnukom za pamięć i występy.

Każdej uroczystości towarzyszyła pani Dyrektor Bożena Petrus, która  składając serdeczne życzenia Gościom, gratulowała również dzieciom i wychowawcom przepięknych występów.

B. Miszczyk

Klasa III B

Klasa I B

Klasa III A

Klasa I A

Klasa II A

Klasa II B