Dzień Dziecka w Kieleckim WDK-u

1 czerwca 2016r. z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy Ia z wychowawczynią B. Miszczyk i klasy IIc z wychowawczynią A. Figiel wyjechali świętować Dzień Dziecka w  kieleckim  WDK-u na przedstawieniu muzycznym ,,Zbuntowana orkiestra’’.
Akcja bajki rozgrywa się w filharmonii, a bohaterami są instrumenty orkiestry symfonicznej. Zarozumiały i pewny siebie kontrabas buntuje pozostałe instrumenty przeciwko dyrygentowi, argumentując, że potrafią grać koncerty samodzielnie. Zdecydowana część instrumentów opowiada się po stronie kontrabasu i wszczyna bunt. Zbuntowane instrumenty mają nadzieję, że koncert bez dyrygenta uda się znakomicie. Niestety koncert kończy się całkowitą klapą. Instrumenty zrozumiały, że obecność dyrygenta i batuty jest na koncercie niezbędna. Dochodzi do porozumienia i następuje wesoły finał.
Bajka miała walory edukacyjne i wychowawcze. Młodzi widzowie zapoznali się z instrumentami orkiestrowymi, dowiedzieli się też, jak ważna jest rola dyrygenta w orkiestrze.
Oprawa muzyczna bajki była bardzo ważnym jej elementem. Były piosenki śpiewane przy akompaniamencie zespołu muzycznego. Było dużo dialogów, a całość akcji spajał słowem narrator. Atrakcyjności bajki dodały sekwencje taneczne. Wykonawcami bajki byli studenci Instytutu Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Po bajce dzieci obejrzały wystawę zabawek z kolekcji Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

B. Miszczyk