Dzień Edukacji Narodowej – 11 października 2013r

Dzień Edukacji Narodowej zwany potocznie Dniem Nauczyciela to święto zawsze bardzo oczekiwane przez pracowników szkoły oraz uczniów. Ustanowione w 1972 roku upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Dzień Edukacji Narodowej jest zawsze uroczyście obchodzony zarówno w naszej szkole jak i wszystkich instytucjach związanych z oświatą. Jest okazją do nagradzania wyróżniających się nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych.

Święto jest również okazją dla uczniów do podziękowania nauczycielom za ich codzienny trud. Nasi podopieczni przygotowali pod kierunkiem pań Marioli Radomskiej, Marzeny Wojtkowicz oraz Danuty Wacek humorystyczne przedstawienie dla wszystkich pracowników szkoły. Zabawne scenki, dowcip sytuacyjny i słowny wzbudzały salwy śmiechu wśród zgromadzonych na sali gimnastycznej gości. Na koniec przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przekazali na ręce pani dyrektor Bożeny Petrus ogromną kartkę okolicznościową z życzeniami i podpisami wszystkich uczniów szkoły.

Po występie pani dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom za ich pracę i wręczyła nagrody. W tym roku wyróżnieni zostali następujący nauczyciele: Małgorzata Kula, Monika Drapejkowska, Anna Bekier, Marzena Domżał, Barbara Miszczyk, Anna Makuch, Elżbieta Stępień, Janina Karasińska oraz  Aneta Kwaśniewska. Troje innych nauczycieli otrzymało również nagrodę od wójta gminy Pierzchnica Stanisława Strąka. Wyróżnieni w ten sposób zostali Paweł Ślusarczyk, Agnieszka Wójcik oraz Mariola Radomska.

Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek. Szczególnym powodzeniem cieszył się okazały tort ufundowany przez rodziców naszych uczniów. Stojąca forma bankietu sprzyjała rozmowom i spotkaniom pomiędzy gośćmi, a byli wśród nas również emerytowani nauczyciele oraz pracownicy administracji. Dzień Nauczyciela to jedna z nielicznych okazji w roku, kiedy pedagogiczne grono może się spotkać, porozmawiać i powspominać.

 

Tomasz Stolarczyk