Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie, dzień ten zwany jest Dniem Nauczyciela.

W dniu poprzedzającym święto odbywają się w naszej szkole przedstawienia przygotowane przez uczniów i nauczycieli. Również i w tym roku mogliśmy się dobrze bawić przy rodzajowych scenkach pokazujących pracę nauczyciela na przestrzeni wieków oraz okolicznościowych piosenkach zaśpiewanych przez uczniów Szkoły Podstawowej.

Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do wręczenia nagród dyrektorskich dla wyróżniających się pedagogów z naszej szkoły. W tym roku otrzymali je: Teresa Gwadowska, Barbara Miszczyk, Gertruda Majewska – Kapusta, Renata Piątek, Anna Makuch, Małgorzata Kula, Sylwia Bochenek, Monika Drapejkowska, Jadwiga Janus, Janina Karasińska. Specjalna nagrodę wójta gminy Pierzchnica otrzymała pani dyrektor Bożena Petrus.

T. Stolarczyk