Dzień Flagi Państwowej

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,

A na tej fladze biel jest i czerwień…

Tak zaczyna się najpopularniejszy i najpiękniejszy wiersz patriotyczny, który znają już przedszkolaki dumne ze swojej flagi.                            W dniu 30 kwietnia 2019r. przedszkolaki ze wszystkich oddziałów zebrały się razem, aby na swój dziecięcy sposób uczcić ważny dla Polski dzień – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który od 2004r. obchodzimy 2 maja.

Swoją obecnością na uroczystości  zaszczyciła nas Pani dyrektor Teresa Gwadowska i przedstawiciele Rady Rodziców.

Rodzice zadbali o to, żeby wszystkie dzieci pięknie wyglądały, panie zaś o to, żeby miały w rączce chorągiewkę.

W bardzo podniosłej atmosferze i z wielkim przejęciem dzieci  odśpiewały, w postawie zasadniczej z ręką na sercu, hymn Polski  – „Mazurek Dąbrowskiego”.

Potem dowiedziały się, że biało – czerwoną flagę spotykamy wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla nas, Polaków. Wywieszamy ją na urzędach, szkołach, domach, żeby uczcić święta państwowe i ważne imprezy sportowe. Okazujemy w ten sposób miłość do naszej Ojczyzny. Flagę otaczamy wielką czcią i szacunkiem pamiętając, że „… nie wolno nigdy flagi pobrudzić, nie wolno podrzeć, ani wyrzucić.”

Przedszkolaki wyrecytowały  kilka wierszy o swojej ukochanej Ojczyźnie, stolicy, miastach, symbolach narodowych i najdłuższej rzece Wiśle. Wspólna recytacja wiersza Wł. Bełzy „ Katechizm dziecka polskiego ”  i wesoła piosenka „ Jesteśmy Polką i Polakiem” była podsumowaniem spotkania.

Z okazji 15 rocznicy święta flagi   w przedszkolu było uroczyście, biało – czerwono i  bardzo patriotycznie.

                                                                                                   Jadwiga Czechowska