Dzień Flagi Państwowej

Powiewa flaga.

gdy wiatr się zerwie.

A na tej fladze

biel jest i czerwień.

Czerwień – to miłość,

biel –  serce czyste…

Piękne są nasze barwy ojczyste. (Cz. Janczarski)

Ten i inne wiersze  dzieci ze wszystkich  oddziałów przedszkolnych pięknie wyrecytowały  w piątek 28.04 2017 r. na uroczystej akademii z okazji Święta Flagi Państwowej. Z wielkim przejęciem i powagą zaśpiewały hymn Polski. Poznały znaczenie najważniejszych symboli narodowych: tj.: flagi, godła i hymnu państwowego. Każde dziecko z dumą trzymało w rączce chorągiewkę lub emblemat z godłem, które wykonały z nauczycielami, a rodzice zadbali o  strój „galowy”. Pani dyrektor Teresa Gwadowska była wzruszona i pełna podziwu, jak każdy przedszkolak  na swój dziecięcy sposób,  przeżywał tą swoistą lekcję patriotyzmu. Nad całością czuwały p. J. Karasińska i p. P. Kalatura. Spotkanie zakończyło wspólne wykonanie piosenki „Płynie Wisła, płynie”.

                                                                                                                                                                                                                                                  J. Karasińska