Dzień Górnika w oddziałach przedszkolnych

dav

Dzień Górnika to jedna z wielu uroczystości, która już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń oddziałów przedszkolnych. Tradycyjnie  przedszkolaki gościły przedstawiciela jednego z najstarszych i najtrudniejszych zawodów  Pana  Michała Stępnia. Nasz gość opowiadał o ciężkiej pracy pod ziemią, znaczeniu tejże pracy w naszym codziennym życiu, niebezpieczeństwie które codziennie na nich w pracy górniczej czyha. Pan Michał przybliżył dzieciom wizerunek patronki górników-Świętej Barbary, oraz opowiedział legendę o skarbniku mieszkającym pod ziemią. Nasz gość chętnie opowiadał na pytania, które były związane także z jego ubiorem. Na koniec spotkania dzieci podziękowały gościowi za przybycie, a Pan Michał obdarował ich słodkimi cukierkami.

A. Kułagowska