Dzień Języków Obcych

W dniu 12 czerwca w gimnazjum odbył się dzień Języków Obcych. Głównym celem tego szkolnego święta było zaakcentowanie znaczenia znajomości języków obcych we współczesnym świecie. W czasie zorganizowanego z tej okazji przedstawienia młodzież przypomniała zebranym na widowni uczniom, że znajomość obcego języka daje wiele możliwości, a także rozwija nas pod względem intelektualnym i emocjonalnym. Znając język danego kraju, lepiej rozumiemy jego kulturę, historię i ludzi, chętniej podróżujemy i czujemy się pewniej w obcym kraju.W ramach tegorocznego Dnia Języków Obcych młodzież przedstawiła ciekawostki dotyczące poszczególnych kontynentów oraz przypomniała jakie języki są najbardziej popularne w poszczególnych częściach świata.

Pierwszym kontynentem, który zaprezentowali uczestniczący w przedstawieniu uczniowie była Europa. Po części informacyjnej mogliśmy usłyszeć brzmienie tych samych słów w różnych  europejskich językach- rosyjskim, francuskim, angielskim, hiszpańskim, włoskim i niemieckim w wykonaniu uczniów klas trzecich i drugich.

Następnie przedstawiono  ciekawostki o Ameryce Północnej. W ramach prezentacji tego kontynentu uczniowie klasy IIA w rytm piosenki „I need a dollar” wykonali zabawną scenkę o gwiazdach Hollywood, a następnie uczeń klasy IC, Gabriel Witkowski zaśpiewał piękną balladę Elvisa Presley’a „ Can’t help falling in love”.

Informacje o Ameryce Południowej zostały wzbogacone tańcem w rytm muzyki latynoskiej, wykonanym przez uczniów klas drugich i trzecich.

Następnie zaprezentowane zostały ciekawostki dotyczące Afryki. Po części informacyjnej uczniowie klas pierwszych wykonali piosenkę  „Macumba”, do której przygotowali zabawną choreografię.

W części  dotyczącej  Azji młodzież zwróciła uwagę na różnorodność mieszkańców tego kontynentu. W rytm charakterystycznej muzyki na scenie pojawiały się następujące postacie: gejsze, Arab, Hinduska Chińczyk, Japonki reprezentujące subkulturę Anime  oraz mistrzynie karate. Następnie Joanna Strąk,  uczennica klasy IA,  wykonała piosenkę w języku japońskim.

Ostatnim zaprezentowanym przez uczniów kontynentem była Australia. Po części informacyjnej dotyczącej tej części świata uczniowie klasy IC – Gabriel  Witkowski i Agnieszka Rajca zaśpiewali piosenkę australijskich wokalistów Kylie Minogue i Jasona Donovana „Especially for You”.

Po prezentacji kontynentów wszyscy uczestniczący w przedstawieniu uczniowie zaśpiewali piosenkę finałową „We are the world”.

Na zakończenie programu artystycznego pani dyrektor wręczyła nagrody i dyplomy osobom wyróżnionym w szkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych .

Dzień Języków Obcych tradycyjnie upłynął w atmosferze radości i zabawy  i pozwolił uczniom na wykazanie się pomysłowością w kreowaniu przedstawianych przez siebie postaci i zaprezentowanie swoich  umiejętności wokalnych, aktorskich  i tanecznych.

Nauczyciele języka angielskiego