Dzień Języków Obcych

W dniu 11 czerwca podsumowano działalność  projektów językowych oraz wręczono nagrody zwycięzcom konkursów wiedzy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych.

29 marca w ramach Tygodnia Języka Angielskiego uczniowie klas V i VI uczestniczyli w konkursie wiedzy o Wielkiej Brytanii. Zwycięzcami konkursu zostali: Karolina  Sadowska z klasy Vb ( I miejsce), Michał Niedziela z klasy Va ( II miejsce). III miejsce z taką samą ilością punktów uzyskali: Szymon Kułagowski z klasy Vc, Julia Pasternak z Vb oraz Kacper Gołda klasy Va.

4 kwietnia odbyło się czytanie bajek skierowane do uczniów klas I-III. Następnie dzieci  wykonywały  prace plastyczne nawiązujące do wysłuchanych i obejrzanych bajek. Nagrodzeni zostali uczniowie : Lena  Syska, Iga Kozłowska, Izabela Bandura, Oliwier Pasek, Emilia Borowiecka.

W konkursie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych nagrody otrzymali: Agnieszka Rajca ( I miejsce), Łukasz Kozub ( II miejsce) oraz Nikola Majczak i Kacper Kwaśniewski ( III miejsce).

Po wręczeniu nagród odbyła się  część artystyczna w wykonaniu  uczniów  starszych klas. W czasie występu młodzież przypomniała zgromadzonej na widowni społeczności szkolnej znaczenie języków obcych we współczesnym świecie oraz przedstawiła ciekawostki dotyczące zapożyczeń  w języku  polskim.

Następnie  zaprezentowane zostały piosenki w językach obcych  oraz pokazy taneczne. Sylwia Stępień zaśpiewała angielską piosenkę  „My Future Husband”, a Aleksandra Kułagowska- utwór   „ Pretty Girl”.  Joanna  Strąk wykonała piosenkę w języku niemieckim „Je ne parle pas Francis” oraz zaprezentowała taniec do utworu „Boy Meets Evil”  koreańskiego zespołu BTS.  Aleksandra Ławik i Aleksandra Kułagowska  zaśpiewały piosenkę „ Pop Stars”, reprezentującą koreański k-pop . Uczniowie klas siódmych wykonali piosenkę    w języku hiszpańskim oraz  zaprezentowali układ taneczny.  Anastazja Idzik i Gabriel Witkowski zaśpiewali wzruszającą  balladę  Lady Gagi i Bradley’a Coopera „Shallow”. Na zakończenie występu Natalia Wojnowska, wraz z pozostałymi uczestnikami, wykonała   hiszpańską piosenkę Alvaro Soler „Sofia”.

Dziękujemy uczniom za aktywne uczestnictwo w projektach językowych i konkursach oraz za ogromne zaangażowanie w przygotowanie części artystycznej.

Zespół nauczycieli języków obcych