Dzień Kobiet w przedszkolu!

„Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy. 
 I pierwszy promień bliskiej wiosny. 
 Dzień bez kłopotów i bez trosk. 
 Dużo radości. 

                  Dla mamy, Pani, dla dziewczynek, 
                  W domu, w przedszkolu, na wycieczce. 
                  Każdego dnia dobry uczynek – 
                  To jest od chłopców upominek”
               Zbigniew Jeżyna

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym – jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w  codziennych obowiązkach, np. w porządkowaniu sali po zabawie. Następnie chłopcy odśpiewali dziewczynkom „ sto lat”, złożyli życzenia, wręczyli kwiaty oraz drobne upominki. Nie obyło się bez słodkiego poczęstunku. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez cały dzień. Święto kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiat  i promienny uśmiech.

Katarzyna Powałka