Dzień Mamy i Taty w oddziale III

RODZICE – KOCHAMY WAS

Pod takim hasłem przebiegała uroczysta akademia z okazji Dnia Mamy i Taty w oddziale  III w dniu 2.06.2015r.

Dzieci od rana czekały na przybycie swoich rodziców, aby mogły się przed nimi zaprezentować najlepiej jak potrafią. Rodzice nie zawiedli. Z wielkim zainteresowaniem, skupieniem i podziwem oglądali występy swoich pociech.

Na scenie było wesoło i kolorowo. Zabawnie i wzruszająco. Dzieci wcielając się w postacie zwierzątek „łąkowych” przedstawiły inscenizacje, skecze, wiersze i piosenki. Także wystrój sali nawiązywał do konwencji dzisiejszego dnia.

Czas poświęcony na próby i przygotowania opłacał się, wszyscy pięknie się zaprezentowali. Część artystyczną zakończył taniec do piosenki Chocolate. Dzieci poprzez udział w akademii chciały wyrazić podziękowanie , wdzięczność i miłość swoim rodzicom. I chociaż może nie do końca rozumieją znaczenie słowa rodzina, rodzicielstwo, to intuicyjnie czuły, że jest to magiczny dzień, który mogą ze sobą przeżyć. Na twarzach rodziców malowała się radość i duma z występów swoich pociech.

Potem , każde dziecko złożyło życzenia i wręczyło upominki rodzicom.  Do życzeń dla rodziców przyłączyła się pani dyrektor Teresa Gwadowska, która zaszczyciła nas swoją obecnością.

Ostatnim punktem dnia był wspólny taniec dzieci ze swoimi rodzicami, który wycisnął niejedną łzę u rodziców i dzieci. Był to bardzo wzruszający moment, można było zauważyć jak bliskie więzi łączą ze sobą rodzinę.

Słodki poczęstunek u boku mamy i taty smakował szczególnie słodko.

 Z okazji Dnia Mamy i Taty życzymy wszystkim rodzicom samych radosnych i szczęśliwych dni.

Janina Karasińska