Dzień Mamy w klasie I b

Najlepsze u mamy
jest to,
że ją mamy.
Mamy ją swoją,
nie cudzą, nie inną,
zawsze tą samą.
I żeby nie wiem, co się stało,
mama zostanie mamą.

 Wszyscy wiemy jak ważna jest dla małego dziecka jego najbliższa rodzina czyli: rodzice, rodzeństwo i dziadkowie. Krąg tematyczny „Dom rodzinny- dziecko jako członek rodziny” stwarza możliwość organizowania różnego rodzaju aktywności dzieci. W ten sposób tradycją stał się Dzień Matki. I tak 24 maja w klasie I b odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy. Mamy zaangażowały się w przygotowanie poczęstunku. Dzieci z zapałem ćwiczyły program artystyczny, wykonywały dekoracje i upominki dla swoich najbliższych oraz pisały zaproszenia.

Uczniowie z niecierpliwością oczekiwali rozpoczęcia uroczystości. Nadszedł czas na powitanie gości oraz przedstawienie programu artystycznego. Uczniowie pięknie śpiewali i recytowali wiersze i mimo ogromnej tremy żaden z pierwszoklasistów się nie pomylił. Po części artystycznej uczniowie złożyli swoim Mamom życzenia oraz wręczyli upominki. Gromkimi brawami  nagrodzono swoje pociechy.  Teraz nadszedł czas na poczęstunek w miłej spokojnej atmosferze. Mamy  częstując się obserwowali swoje dzieci na tle rówieśników, a uczniowie po wypiciu soczków mieli do wykonania jeszcze jedno zadanie,  ułożenie z klocków mozaiki  najpiękniejszych kwiatów dla Mamy.

Wychowawca klasy: Mariola Ksel