Dzień Myśli Braterskiej – wyjazdowa zbiórka w Kielcach

Posłannictwem moim jest rozprzestrzenianie

przyjaźni i braterstwa na całym świecie

Robert Baden-Powell

W dniu 19 lutego 2016 r. zuchy i harcerze z naszej szkoły  uczestniczyli w niezwykłej zbiórce. Wspólnie z innymi gromadami i drużynami harcerskimi obchodziliśmy Dzień Myśli Braterskiej – święto przyjaźni. 22 luty – to dzień  urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden-Powella (22 lutego 1857) i jego żony Olave Baden-Powell (22 lutego 1889). Obejrzeliśmy  interesującą prezentację ukazującą tą niezwykłą postać. Twórca skautingu pozostawił nam do wypełnienia ważne zadanie: ,,Szukajcie przyjaciół… Rozszerzajcie przyjaźń i pokój na świecie”.

Dzień 22 lutego  kojarzy nam się ze szczęściem, radością, czymś, co jest idealne.  To właśnie ta wyjątkowa zbiórka w trakcie której przeprowadzone były różne  zabawy pomogła zrozumieć czym powinna być przyjaźń. Przyjaźni należy szukać blisko, wokół siebie i trzeba umieć dzielić się przyjaźnią. Zuchy i harcerze wykonywali kartki z pozdrowieniami, by szerzyć idee braterstwa i przyjaźni. Uczyli się zaplatać węzły, wysłuchali  ciekawej gawędy. W tym wyjątkowym dniu bawiąc się uczyliśmy się, jak być przyjacielem.

                                                                                                                       Drużynowa

                                                                                                                   Anna Makuch

                                                                                                                   Renata Piątek