“Dzień otwartych drzwi” w Chmielniku

Pierwszy semestr już za nami, klasy trzecie oddziałów gimnazjalnych wkrótce staną przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia. Wybór nowej szkoły wcale nie jest łatwy, sporo młodzieży nie wie jeszcze, jaką wybrać szkołę i w którym mieście kontynuować swoją naukę. Pomocą w podjęciu decyzji jest korzystanie z zaproszeń i ofert okolicznych szkół średnich. Dnia 8 lutego 2018 roku klasy trzecie skorzystały z zaproszenia na „Dzień otwartych drzwi” w ZDZ i wraz z wychowawczyniami paniami: T. Rokicką i M. Drapejkowską pojechały do Chmielnika. Program był atrakcyjny, młodzież zwiedziła szkołę, skorzystała z prezentacji multimedialnej dotyczącej doradztwa zawodowego, brała udział w warsztatach stylizacji fryzur, eksperymentacji kulinarnej m.in. w przygotowaniu włoskiej pizzy, szybkich bezów z sosem malinowym i innych pyszności, które potem degustowaliśmy. Oprócz tego grupy uczestniczyły w pokazie sztuk walki i samoobrony, turnieju strzeleckim w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego, składaniu i  rozkładaniu broni. Pani dyrektor ZDZ zaprezentowała atuty tej szkoły: praktyki zawodowe w krajach UE z programu Erasmus+, możliwość uzyskania dodatkowych uprawnień na różnych kursach, dodatkowe godziny nauki języka obcego oraz posiadanie własnej strzelnicy. Pan major, który prowadzi zajęcia w klasach mundurowych, wskazywał na korzyści płynące z nauki w tej klasie. Podkreślał, jak ważne są dyscyplina oraz dbanie o sprawność fizyczną i zdrowie.

Uczniowie byli zadowoleni z pierwszego wyjazdu w ramach doradztwa zawodowego. Z pewnością mają „pierwszy ogląd” tego typu szkół. Nie jest to też ostatni wyjazd i oferta. Po kolejnych prezentacjach i głębokim namyśle zdecydują, którą szkołę wybrać i z jakim zawodem wiązać swoją przyszłość.

                                                                                     Wychowawczynie klas III