Dzień Papieski

„Idźmy naprzód z nadzieją!”  – pod takim hasłem 8 października 2017 roku obchodzono XVII Dzień Papieski. W niedzielę harcerze z 44 Drużyny Starszoharcerskiej i zuchy z Gromady Zuchowej z Pierzchnicy przeprowadzili kwestę na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia i uzbierali 1140 zł.

Pieniądze zostały przesłane na konto Fundacji. Zbiórka pieniędzy przebiegała bez zakłóceń, wszyscy parafianie chętnie wrzucali pieniądze do puszek. Dzięki darczyńcom już cztery tysiące młodych ludzi mogło ukończyć studia na najlepszych polskich uczelniach.  Pieniądze z kwesty pozwolą na kontynuowanie stypendiów i pokrycie kosztów formacyjnych obozów wakacyjnych dla uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i studentów.

Wszystkim parafianom serdecznie dziękujemy:

Zuchy i harcerze z Pierzchnicy.