Dzień Pluszowego Misia

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. W naszym Przedszkolu obchodziliśmy je również 25 listopada 2019r.  Miś jest przyjacielem dzieci, czy wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? Z okazji Święta Pluszowego Misia, każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego misia – pluszaka. Maskotki były różne od bardzo malutkich do bardzo, bardzo dużych.

Spotkania rozpoczęły się od przybliżenia dzieciom historii pluszowego misia, co bardziej rozbudziło ich ciekawość. Następnie uczyły się kołysanki – utulanki „O kochaniu misia”. Były także zabawy ruchowe i zabawy z elementami ćwiczeń ortofonicznych i oddechowych m.in. „Co robią misie?”. Po słodkim poczęstunku miodowymi ciasteczkami i misiowymi żelkami dzieci wysłuchały fragmentu książki pt: „Przygody i wędrówki misia Uszatka” Czesława Janczarskiego oraz obejrzały film z serii „Nowe przygody Kubusia Puchatka” .                Kolejnym punktem spotkań w grupach było kolorowanie przez dzieci sylwet ulubionych misiów oraz wykonanie z papieru dla swoich maskotek: koron, medali, fartuszków itp.

Na zakończenie przedszkolaki wykonały taniec ze swoimi pluszakami.  Kulminacyjnym i ostatnim punktem spotkania z Pluszowymi Misiami, były pamiątkowe zdjęcia w poszczególnych oddziałach.

         Agnieszka Kmiecik