Dzień Pluszowego Misia

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. W naszym Przedszkolu obchodziliśmy je również 25 listopada 2020r.  Miś jest przyjacielem dzieci, czy wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? Jednak w tym roku ten dzień wyglądał inaczej, gdyż dzieci nie przynosiły do przedszkola swoich maskotek- pluszowych misiów.

Spotkania rozpoczęły się od przybliżenia dzieciom historii pluszowego misia. Następnie uczyły się kołysanek były także zabawy ruchowe.  Po słodkim poczęstunku misiowymi żelkami dzieci wysłuchały fragmentu książki pt: „Przygody i wędrówki misia Uszatka” oraz obejrzały film z serii „Nowe przygody Kubusia Puchatka”. Kolejnym punktem spotkań w grupach było kolorowanie przez dzieci sylwet ulubionych misiów oraz wykonanie z papieru dla swoich maskotek- dyplomów i medali.

Kulminacyjnym i ostatnim punktem spotkań z okazji Dnia Pluszowego Misia, były pamiątkowe zdjęcia w poszczególnych oddziałach.

A. Kmiecik