Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. W naszym Przedszkolu obchodziliśmy je również 25 listopada 2021r. Miś jest przyjacielem dzieci, czy wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? Jednak w tym roku ten dzień wyglądał inaczej, gdyż dzieci nie przynosiły swoich maskotek- pluszowych misiów.

Spotkania rozpoczęły się od przybliżenia dzieciom historii pluszowego misia, co bardziej rozbudziło ich ciekawość. Następnie uczyły się kołysanek, rymowanek, krótkich wierszyków, piosenek,  były także zabawy ruchowe.                                                                                              Po słodkim poczęstunku misiowymi żelkami dzieci wysłuchały fragmentu książki pt: „Przygody i wędrówki misia Uszatka” Czesława Janczarskiego oraz obejrzały film z serii „Nowe przygody Kubusia Puchatka” . Kolejnym punktem spotkań w grupach było kolorowanie przez dzieci sylwet ulubionych misiów oraz wykonanie z papieru dla swoich maskotek- dyplomów i medali.

Kulminacyjnym i ostatnim punktem spotkania z okazji Dnia Pluszowego Misia, były pamiątkowe zdjęcia w foto budce w poszczególnych oddziałach.

         Agnieszka Kmiecik