Dzień Pluszowego Misia

„Miś jest mały i puchaty,
miś jest fajny i kudłaty,
miś jest gruby jak ta kula,
misia zawsze się przytula.

Lecz czasami też tak bywa,
że się o nim zapomina.
A więc wezmę misia czule
i do siebie go przytulę.”

Jak co roku przedszkolaki uczciły Dzień Pluszowego Misia. 25 listopada wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszaki: misie, miśki i misiaczki. Razem z nimi w dyskotekowych rytmach tańczyły  i śpiewały. Rozwiązywały misiowe zagadki, rebusy i układały puzzle oraz wykonywały poranną gimnastykę ze swoją maskotką. Podczas zabawy w misiowej krainie dzieci wykonywały portrety swoich ulubieńców na kartkach i tablicy interaktywnej. Wykonane prace były tak piękne, że wszyscy uczestnicy zdobyli I miejsca i w nagrodę otrzymali misiowe medale. Zabawa wszystkim sprawiła ogromną radość. Na pewno powtórzymy ją w przyszłym roku.

Dzień Pluszowego Misia to także świetna okazja, by spotkać się z najmłodszymi czytelnikami. W związku z tym w dniach 21-25 listopada 2016 r. w Bibliotece Publicznej w Pierzchnicy dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych  obchodziły 90–tą rocznicę urodzin Kubusia Puchatka  – pluszowego przyjaciela dzieci. Pani Małgorzata Markiewicz ciekawie opowiadała o historii powstania książki o Kubusiu Puchatku.  Później dzieci odgadywały zagadki i rebusy o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach. Oglądały również bajkę o przygodach Misia Uszatka. Na zakończenie dzieci otrzymały upominek w postaci kolorowanki z  głównym bohaterem tego dnia – Kubusiem Puchatkiem.

Agnieszka Kmiecik