Dzień Profilaktyki w Szkole Podstawowej

DSCF4806W naszej szkole przywiązujemy ogromną wagę do profilaktyki uzależnień i innych współczesnych zagrożeń. Zaliczyć do nich można chociażby niebezpieczeństwa związane z korzystaniem z Internetu i uzależnieniem  od komputera. To głównie ten problem był poruszany w trakcie całodniowych warsztatów przeprowadzonych przez pracowników Studia Profilaktyki Społecznej z Krakowa.

Od samego rana prowadzone były zajęcia dla klas I – IV. Warsztatowa forma zajęć bardzo przypadła do gustu naszym uczniom, którzy chętnie angażowali się w zabawy i ćwiczenia przygotowane przez prowadzących. Wszyscy uczestnicy z pewnością uświadomili sobie przyczyny i skutki zachowań niebezpiecznych związanych z korzystaniem z komputera.

Dzięki warsztatom uczniowie poznali rodzaje uzależnień oraz zasady bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu. Wiedzą jak chronić swoją prywatność i jak bezpiecznie korzystać z portali społecznościowych, poczty elektronicznej i internetowych czatów. Umiejętność posługiwania się nowoczesnymi środkami komunikacji często okazuje się być bezcenna i mamy ogromną nadzieję, że dzisiejsze spotkanie pozostawi głęboki ślad w pamięci naszych uczniów.

Tomasz Stolarczyk